Masakazu Miyanaga (1970)

Masakazu Miyanaga

Masakazu Miyanaga sa narodil v Japonsku. V 1993 ukončil štúdia na Vysokej umeleckej škole v Fukuoce, a v 1995 štúdia na Vysokej umeleckej škole v v Tsukubie. V 1995–1998 pracoval ako dobrovoľník JICA v Dome Kultury v Myślenicach. 1999–2003 stáž na Wydziale Grafiki i Wydziale Konserwacji i Restauracji ASP v Krakove.

Výnimočné a fascinujúce diela prezrádzajú vplyv zenovej filozofie, ale aj renesančnej maľby, znalosť písania ikon a klasickej maľby. Obrazy na drevených doskách majú úspornú farebnosť, kde prevládajú zemité tóny, doplnené zlatom. Monochromatické pozadie umožňuje naplno vyniknúť profilu zobrazovaných objektov. Najčastejšie zvierat stvárnených prísne ikonograficky v podobe okrídlených bojovníkov. Každá maľba je označená názvom v latinčine odvolávajúca sa na známy citát gréckych filozofov. Tento zvláštny svet autora prináša nielen vizuálny zážitok, ale aj meditatívny pokoj a harmóniu.

Diela

Carpe Diem 2.Cognosce te Ipsum 2.Omnis Habet Sua Dona Dies 2c.Omnis Habet Sua Dona Dies 5.Tempora Mutantuer Et Nos Mutamur In Illis

Náš tip

Krokodíly

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri